Kasa fiskalna informacje

Kasę fiskalną wynalazł w XIX wieku James Jacob Ritty, aby kontrolować pracowników swoich pubów. Był kilka lokali w Dayton (byliśmy tam nawet wielcy miejscowi mafiozi, a to przedmiot na samodzielną historię). Był kimś aktywnym natomiast nie lubił, jak się go wykorzystuje. Kto z nas lubi? W pewnym etapie zaświeciła mu się żarówka i wpadł na plan skonstruowania nowoczesnego urządzenia.

http://ro.healthymode.eu/drivelan-ultra-cele-mai-bune-si-cele-mai-eficiente-pastile-de-erectie/Drivelan Ultra. Cele mai bune și cele mai eficiente pastile de erecție

To urządzenie zrewolucjonizowało handel, choć pierwsze egzemplarze mało przypominały współczesne, elektroniczne kasy fiskalne - robiły się bo z zegara a z szuflady, zaś w trakcie transakcji słychać było popularny dźwięk. Wynalazca po opatentowaniu urządzenia założył z kolegą małą fabryczkę, która rozsławiła jego nazwisko na wszelki świat. Choć dziś nieco mało kto z nas kojarzy nazwisko Ritty'ego, w książkach oraz na kartach internetowych poświęconych drukarkom fiskalnym można jest wolny kłopotu znaleźć. Ważna lub mała kwota fiskalna? Wybór zależy od potrzeb! To kasy fiskalne liczymy na: - kasy ECR (elektroniczne kasy rejestrujące) - nierozbieralne, o mniejszej pamięci RAM, bez możliwości rozbudowy. Ograniczona pamięć RAM oznacza, że po kilku latach urządzenie dodaje się do wymiany, choć rzadziej używane, posłuży dłużej. - kasy POS - tzw. kasy komputerowe - o bardziej rozbudowanej pamięci RAM, z możliwością wymiany tematów i rozbudowywania zawartości. Wśród kas ECR możemy wyróżnić: - kasy przenośne - miłe oraz niskie kasy fiskalne elzab mini e typowe dla małych przedsiębiorców i w obsłudze imprez plenerowych - kasy jednostanowiskowe - złote w punktach i sklepikach ze powodu na małe rozmiary, z łatwością podłączenia do komputera siły i czytnika kodów, zbierają się ponadto w handlu obwoźnym - kasy systemowe - idealne dla większych sklepów, mające skłonność współpracy z pozostałymi terminalami płatniczymi, kasami i programem magazynowym. Posiadają dużo ciekawych funkcji jak realizacja płatności za rachunki i sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych.