Centralny odkurzacz debica

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W tradycyjnych odkurzaczach filtry nie są w kształcie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie wybierają się w miejscu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest więcej bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania jest ale zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w sytuacji rurek i przewodów, które staną pochowane w granicach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania prezentuje się z niewiele elementów. Pierwszym i najistotniejszym spośród nich jest jednostka centralna. Do niej dane są sztywne rury, które doprowadzają do centrów ssących zamontowanych w granicach. Końcówkę elastycznego węża wydaje się do najbliższego gniazdka a dzięki temu można łatwo przystąpić do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna że być modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zawsze jest umieszczona w wnętrzach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej zakłada się z silnika urządzonego w turbinę, która pracuje podciśnienie. Elementem składowym jest także separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na korzystniejsze i słabsze. Im bogatszy tym powietrze będzie daleko przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają usunięte w bloku w głównych pomieszczeniach. W zakładach jednorodzinnych do dokładnego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.