Bycie rodzicem dla samego siebie

Anemia, zwana też niedokrwistością jest stanem, w jakim dochodzi do ograniczenia ilości czerwonych krwinek. Są inne przyczyny powstania niedokrwistości w organizmie młodego człowieka: prawdopodobnie żyć zrobiona utratą krwi, poprzez upośledzenie wytwarzania erytrocytów albo także w kontakcie ze skróceniem życia erytrocytów.Pomimo wszystko, upośledzenie wtedy istnieje raczej powszechnie spotykanie wśród kobiet w ciąży – dotyka około 40% ciężarnych. Zawsze w przypadku kobiet przy okazji definicja anemii wygląda trochę inaczej. Podczas ciąży dochodzi bowiem do zwiększenia objętości natury natomiast jej rozcieńczenia, przez co liczba czerwonych krwinek jest ograniczona, niedokrwistość jest więc zjawiskiem zupełnie normalnym. W przebiegu ciąży to rozmawiamy o zaistnieniu anemii, kiedy przylega do spadku poziomu hemoglobiny poniżej 10 g/dl lub hematokrytu poniżej 30%.

Titanodrol

Nie zmienia to przecież faktu, że ważne niedobory czerwonych krwinek w układzie przyszłej matki mogą spowodować do zaburzeń rozwoju płodu i niedotlenienia. W początkowym kwartale ciąży grozi to schorzeniami implantacji zarodka, i nawet poronieniem. W drugim kwartale może sprawić do powstawania wad rodzonych, a w trzecim do przedwczesnego porodu.

Czynnikami sprzyjającymi wystąpienia anemii u kobiety ciężarnej są przede wszystkim spożywanie alkoholu oraz pieczenie papierosów. Inne to ciąża mnoga, niedobór witam i cenie odżywczych w diecie, na jakie zapotrzebowanie dość mocno żyje w terminie wejścia w ciążę. Leczenie anemii chce z jej stanu zaawansowania oraz przyczyny. Lekka anemia, której czynnikiem był niedobór żelaza, jest zazwyczaj leczona doustnymi środkami uzupełniającymi jego część. Bardzo rzadko stawia się również dożylne uzupełnianie niedoborów żelaza, jest obecne zawsze ważna o wiele silniejsza niż w sukcesie przyjmowania suplementów diety. Zdarzają się przypadki, kiedy niezbędna będzie jednocześnie transfuzja krwi – dzieje się tak zwłaszcza w sytuacjach obfitego krwawienia, na dowód podczas odklejania się łożyska.

Anemia jest schorzeniem dość łatwo rozpoznawalnym, jej przejawami są:

zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, problemy z opinią i koncentracją, zawroty głowy.

Jeśli to, istniejąc w ciąży, zauważysz u siebie któryś z danych wyżej czynników, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ nieleczona anemia może sprawić do właściwych uszkodzeń płodu, a nawet do jego śmierci.